تهران

phمتر آزمایشگاهی

phمتر آزمایشگاهی

phمتر آزمایشگاهی

phمتر آزمایشگاهی یکی از لوازم آزمایشگاهی است که برای اندازه گیری میزان اسید ها و باز ها در محلول و مایعات میباشد انداره اسیدی و یا بازی بودن به غلظت یون ها هیدروژن در شرایط محیط بستگی دارد . phمتر آزمایشگاهی هرچقدر اندازه یون هیدروژن زیادتر باشد محلول اسیدی تر  میباشد و هر چقدار مقدار کمتر یون هیدروژن باشد بازی تر میشود . پی اچ متر میتواند بین اعداد 0 تا 14 باشد اگر این اعداد از عدد 7 بیشتر باشد محلول بازی تر میباشد و اگر کمتر از 7 باشد محلول اسیدی می شود و اگر برابر با عدد 7 باشد محلول که داریم phمتر آزمایشگاهی  استفاده میشود تا بتوانند به phمحلول خنثی میباشد برای اندازه گیری این ها ازصورت دقیق اندازه گیری کنند. پی اچ متر آزمایشگاهی
phمتر آزمایشگاهی
phمتر آزمایشگاهی
پی اچ متر آزمایشگاهی این دستگاه متشکل از یک صفحه مستطیل شکل که جنس آن از ورق فولادی با رنگ الکترو استاتیک و صفحه نمایش دیجیتال ، پایه الکترود ، سنسور، کابل برق و الکترود شیشه ای و یا اپوکسی میباشد که بستگی به سفارش مشتر را دارد این الکترود ها از وارداتی میباشد . در اکثر آزمایشگاه نظیر : آزمایشگاه کشاورزی ، آزمایشگاه شیمی، آزمایشگاه  آب فاظلاب ،داروسازی،صنایع غذایی و پزشکی از پی اچ متر استفاده میشود .

انواع Phمتر  :

Ph 1متر قلمی  یا پی اچ متر قلمی (تستر): این نوع قیمت پایین و کوچک و دقت کمتر را دارند .

2Phمتر پرتابل یا پی اچ متر پرتابل (قابل حمل ) :نسبت به قلمی  کارایی بیشتر و گران قیمت تر هست  این دستگاه به وسیه باطری کار میکند و الکترود دستگاه را میتوان عوض کرد . 

3-Phمتر رومیزی آزمایشگاهی  یا پی اچ متر رومیزی آزمایشگاهای دارای دقت فوق العاده بالا برخی از آنها قابلیت سنجش  پارامتر های دیگر را دارند . خریدphمتر: برای خریدphمتر میتوانید شما از تولید کننده تجهیزات آزمایشگاهی  وارد کننده لوازم  آزمایشگاهی و یا تامین کننده دستگاه های آزمایشگاهی  با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت را انتخاب کنید برای دسترسی راحت تر شما به تولید کننده شرکت ویژن آزما که خود تولید کننده پی اچ متر ازمایشگاهی میباشد میتوانید با کارشناسان تماس گرفته و یا با مراجعه به فروشگاه سایت جنس مورد نظر خود را تهیه نمایید .

قیمت پی اچ متر آزمایشگاهی:

قیمت پی اچ متر ایرانی بستگی به نوع دستگاه دارد که شما کدام یک از آن 3 مدل که ذکر شده ph متر ایرانی باشد و یابود پیش تر را انتخاب کنید و هم چنین بستگی به تولید پی اچ متر که  پی اچ متر وارداتی باشد اگر کالای ایرانی را انتخاب کنید قطعا هم قیمت پی اچ متر به صرفه تر و هم از گارانتی 5 ساله  و خدمات پس از فروش 10 ساله فوق العاده ای برخوردار خواهید شد .

طرز استفاده از پی اچ متر :

قبل از روشن کردن دستگاه حتما کنار خود آب مقطر ، بافر  های مورد نیاز که شامل بافر 4 و 7 میباشند و هم چنین دستمال کاغذی  را موجود داشته باشید. که ما تمامی موارد فوق به غیر از آب مقطر را برایتان ارسال خواهیم کرد  بافر ها برای اینکه یکبار دستگاه را کالیبره کنید ، در صورتی که دستگاه قبل از ارسال کالیبره میشود و تست میشود . پس از کالیبره   الکترود را  داخل محلول قرارد داده تا پی اچ مورد نظر را نشان دهد  الکترود را در جای خودش که د رآن محلول .kcl وجود دارد قرار دهید    اجزای تشکیل دهنده پی اچ متر آزمایشگاهی شامل دو بخش یکی صفحه نمایش که در آن اندازه را نشان میدهد و دیگری مربوط به الکترود و سنسور میباشد .  
کاربردهای پی اچ متر آزمایشگاهی
دستگاه اسید سنج یا پی اچ متر در شرایط هر آزمایشگاه با دیگر آزمایشگاه متفاوت است مثلا برای اندازه گیری پی اچ در پی اچ متر کشاورزی دستگاه فرق میکند ، در پی اچ متر آب و فاضلاب آّب شهری دستگاه متفاوات است  در پی اچ متر لبنیات به همین شکل  در پی اچ متر شوینده هم تفاوت دارد در پی اچ متر دارویی نیز متفاوت است. نحوه نگهداری در پی اچ متر پس از انجام ازمایش مورد نظر د ازمایشگاه الکترود را پس از عملیات با آب مقطر به خوبی باید شسته شود و سپس با دستمال کاغذی اروم به روی آن قرار دهید . در قدمی بدی الکترود را در محلول که بود قرار میدهیم محلول که برای الکترود تعریف شده است کالیبره پی اچ متر را در ویدیو آموزشی به زودی قرار می دهیم . برای تعمیر phمتر آزمایشگاهی میتوانید با کارشناسان فنی تماس گرفته و مشکل را رفع کنید.
phمتر آزمایشگاهی
phمتر آزمایشگاهی
 
مقالات مرتبط
۲ نظر
https://romantik69.co.il/

الکترود و بافر دارد؟

مدیر سایت

سلام،بله

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *