تهران

فریزر آزمایشگاهی

فریزر آزمایشگاهی

فریزر آزمایشگاهی

فریزر آزمایشگاهی ، در آزمایشگاه های مختلف محل نمونه برداری، ساخت مدل های زیستی و به طور کلی کار با مواد باکتریایی، آلوده و خون می باشند. قطعا هر یک از این متریال ها نیاز به یک فریزر آزمایشگاهی مناسب دارند تا از فاسد شدن آن ها جلوگیری شود. دستگاه فریزر آزمایشگاهی به واسطه فراهم کردن یک محدوده دمایی خاص، امکان نگهداری انواع محصولات آزمایشگاهی را فراهم می کند.
فریزر آزمایشگاهی
فریزر آزمایشگاهی
 
لزوم استفاده از فریزر آزمایشگاهی
آزمایشگاه ها همیشه محلی برای کار کردن با مواد زیستی بوده اند. به همین خاطر، خطرات مختلفی از جهت آتش سوزی، منتشر شدن آلودگی ها و بیماری ها از طریق آزمایشگاه ها وجود دارد. استفاده از یخچال فریزرها برای نگهداری محصولات آزمایشگاهی، اهمیت زیادی را به دنبال دارد. فقط باید در نظر داشت که یخچال فریزرهای غیر استاندارد و غیر آزمایشگاهی به دلیل نداشتن استانداردهای لازم جهت نگهداری نمونه های آزمایشگاهی و زیستی، اصلا مناسب آزمایشگاه ها نیستند. این در حالی است که در بسیاری از آزمایشگاه ها، از یخچال فریزرهای معمولی استفاده می شود! استفاده از فریزر آزمایشگاهی برای نگهداری نمونه های آزمایشگاهی در یک دمای مشخص ضروری است. به طور کلی، این فریزرها با دو هدف اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. اولین هدف جلوگیری از فاسد شدن متریال هایی  است که به دمای بالا حساس اند و باید در یک محدوده دمایی خاص قرار گیرند. دومین هدف برای استفاده از این فریزرها، جلوگیری از انتشار میکروارگانیسم های مضر که در دمای بالا راحت تر منتشر می شوند، است. استفاده از یخچال فریزرهای غیراستاندارد در آزمایشگاه ها، می تواند خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد. از جمله این خطرات می توان به احتراق، خرابی مواد و نمونه ها، انتشار میکروارگانیسم های مضر، عدم امکان تنظیم محدوده دمایی به صورت دقیق و … اشاره کرد.  

فریزر40- آزمایشگاهی

فریزر آزمایشگاهی
فریزر آزمایشگاهی
خرید فریزر منفی 40 آزمایشگاهی
دستگاه های فریزر آزمایشگاهی، از جمله دستگاه های ضروری برای آزمایشگاه ها محسوب می شوند که هر کدام دارای محدوده دمایی مشخصی اند. فریزر منفی 40 آزمایشگاهی به دلیل فراهم کردن دمای منفی 40، می تواند یکی از ایده آل ترین فریزرهای آزمایشگاهی محسوب شود. این فریزر به دلیل داشتن کیفیت مطلوب و همچنین، فراهم کردن دمای خیلی سرد، اجازه فاسد شده مواد و نمونه های زیستی که بسیار به دما حساس اند را نمی دهد. اکثر فریزرهای منفی 40 آزمایشگاهی دارای محدوده دمایی مشخصی مانند منفی 40 تا مثبت 5 می باشند. کاربر می تواند بسته به نوع متریال هایی که دارد، دمای فریزر آزمایشگاهی را بین بازه مشخص شده تنظیم کند و از آن استفاده نماید.
امکان تنظیم محدوده دمایی در فریزر آزمایشگاه وجود دارد؟
زمانی که بحث فریزر آزمایشگاهی می شود، بسیار حائز اهمیت است که در مورد قابلیت های یک فریزر آزمایشگاهی اطلاعات کافی کسب کنید. فریزرهای آزمایشگاهی همانطور که اشاره کردیم، دارای محدوده دمایی مشخصی اند. بنابراین، کاربرانی که با فریزرهای آزمایشگاهی کار می کنند، لازم است که بر اساس دمای مورد نیاز خودشان، دمای فریزر را تنظیم کنند. در اینجا یک نکته بسیار مهم وجود دارد و آن هم این است که برای تنظیم محدوده دمایی در فریزر آزمایشگاه، باید حتما فریزری را خریداری کنید که دارای دمای مطلوب شما باشد. به طور مثال، اگر به دمای منفی 30 جهت نگهداری نمونه ها و متریال ها نیاز دارید، باید اقدام به خرید فریزر منفی 40 آزمایشگاهی کنید.
کاربرد فریزر آزمایشگاه 
در برخی از کارگاه های صنعتی و کارخانه ها، فریزرهای آزمایشگاهی برای انبار کردن قطعاتی که نیاز به دمای خنک تر دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال بیشترین کاربرد برای فریزرهای آزمایشگاهی، در آزمایشگاه هاست. اما در صورت نیاز، می توان اقدام به خرید فریزرهای آزمایشگاهی برای کاربردهای صنعتی نیز نمود.
موتور فریزر آزمایشگاهی 
هر یک از فریزرهای آزمایشگاهی دارای موتور خاصی اند. قطعا موتور فریزر آزمایشگاهی تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت دستگاه می گذارد. بنابراین، لازم است که حتی در صورت خریداری فریزر آزمایشگاهی ایرانی، به نوع موتور و کیفیت آن توجه شود.
قیمت فریزر آزمایشگاهی 
قطعا زمانی که به دنبال خرید یک دستگاه فریزر آزمایشگاهی برای آزمایشگاه هستید، اولین چیزی که ذهن شما را درگیر می کند، قیمت خرید این دستگاه است. قیمت خرید دستگاه فریزر آزمایشگاهی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. فریزرهای آزمایشگاهی ایرانی از قیمت پایین تری برخوردارند و می توان با بودجه کمتر اقدام به خرید این فریزرها نمود. اما فریزرهای آزمایشگاهی خارجی، دارای قیمت بسیار بالاتری اند. حجم و ظرفیت فریزر آزمایشگاهی نیز تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آن می گذارد. به همین خاطر، لازم است که برای آزمایشگاه بر اساس حجم مورد نیاز اقدام به خرید فریزرهای آزمایشگاهی کرد. چون در صورت کوچک بودن فریزر، امکان استفاده از آن وجود ندارد. همچنین، در صورت بزرگ بودن فریزر، عملا استفاده از دستگاه فریزر فقط به یک بخش از آن محدود می شود و این یعنی هزینه ای که برای خرید یک فریزر آزمایشگاه بزرگ صرف کرده اید، هدر رفته است.
فروش فریزر آزمایشگاهی 
دستگاه فریزر آزمایشگاهی از جمله دستگاه های برقی و الکترونیکی محسوب می شود که اگرچه عملکرد ساده ای دارد، اما احتمال خرابی آن نیز وجود دارد. برای خرید فریزر آزمایشگاهی ، باید به کیفیت دستگاه فریزر، برند و محدوده دمایی قابل ارائه آن توجه زیادی داشته باشید. پس از انتخاب یک دستگاه فریزر آزمایشگاه، می توانید از یک فروشگاه معتبر اقدام به خرید این دستگاه کنید و از عملکرد خوب دستگاه بهره مند شوید. یکی از نکات مهم برای خرید دستگاه فریزر آزمایشگاهی، گارانتی و خدمات پس از فروش است. با توجه به اینکه این فریزرهای آزمایشگاهی به صورت الکترونیکی کار می کنند، احتمال بروز خرابی در آن ها وجود دارد. حتی ممکن است چند ماه و یا چند روز پس از قرار دادن فریزر آزمایشگاه در برق، شاهد سوختگی و خرابی آن باشید. به همین خاطر، گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه فریزر آزمایشگاهی بسیار حائز اهمیت می باشد. بدیهی است که با خرید این  دستگاه آزمایشگاهی بدون گارانتی، حتی اگر بلافاصله پس از تحویل دستگاه متوجه خرابی آن شوید، فروشنده هیچ مسئولیتی در قبال دستگاه فریزر آزمایشگاه نخواهد داشت. بنابراین، وجود گارانتی و خدمات پس از فروش برای این دستگاه ها بسیار حائز اهمیت و ضروری است.   نمونه های خارجی تولید شده دستگاه چمبر را از طریق لینکLaboratory Freezers | Thermo Fisher Scientific – FI مشاهده فرمایید.
مقالات مرتبط
۲ نظر
https://romantik69.co.il/

فریزر منفی ۸۰ دارید ؟

مدیر سایت

بله ،بنا به درخواست شما سفارشی ساخته میشود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *