تهران

چمبر دما و رطوبت

چمبر دما و رطوبت

چمبر آزمایشگاهی

چمبر دما و رطوبت ،محصولات آزمایشگاهی زیادی وجود دارند که توانسته اند تاثیر مستقیمی را در روند زندگی بشر داشته باشند. یکی از مسائل مبهمی که همواره دانشمندان به دنبال نتایج آن بودند، این مسئله بوده که شرایط محیطی چه تاثیراتی را بر روی محصولات گوناگون می گذارد. برای مثال شرایطی مانند گرد و غبار، حرارت، رطوبت، ارتفاع از سطح دریا، آب و هوا و … چه تاثیراتی را می تواند بر روی تجهیزات صنعتی و الکترونیکی و همچنین محصولات بیولوژیک بگذارد. همچنین برای تعیین طول عمر یک محصول و مدت زمان پیر شدن محصول موردنظر می توان از چمبر آزمایشگاهی استفاده نمود.

خرید چمبر آزمایشگاهی

در سال های اخیر مراکز زیادی در سراسر کشور ایران به فروش و ارائه انواع چمبر آزمایشگاهی پرداخته اند. برخی از این مراکز با هدف رونق و گسترش آزمایشات دانشمندان، در تلاش هستند تا بهترین محصولات ممکن را به کشور وارد کنند. از این رو بسیاری از این مراکز به واردات چمبر های مطرح جهانی می پردازند. بدین جهت نیز پیشنهاد ما این است تا خرید چمبر های آزمایشگاهی خود را از چنین مراکزی انجام دهید. چمبر آزمایشگاهی  

 چمبر دما رطوبت

یکی از اصلی ترین مسائلی که موجب شده تا چمبر ازمایشگاهی به عنوان یک محصول مهم و اساسی در آزمایشگاه های کشور شناخته شود، کاربرد های متنوع این محصول می باشد. برای بررسی برخی از آزمایشات نیاز به پایداری دما می باشد. همان طور که می دانید یک آزمایش ممکن است چندین روز، چندین ساعت و چندین دقیقه زمان ببرد. دستگاهی که بتواند به کنترل دما و ایجاد دمای مطلوب موردنظر شما بپردازد و پایداری دما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد، چمبر آزمایشگاهی نام دارد.

انواع چمبرهای  آزمایشگاهی

1.چمبر آزمایشگاهی 55لیتری10-الی70+ 2.چمبر آزمایشگاهی 100لیتری10-الی70+ 3.چمبر آزمایشگاهی 150لیتری10-الی70+ 4.چمبر آزمایشگاهی 200لیتری10-الی70+     5.چمبر آزمایشگاهی 55لیتری20-الی70+ 6.چمبر آزمایشگاهی 100لیتری20-الی70+ 7.چمبر آزمایشگاهی 150لیتری20-الی70+ 8.چمبر آزمایشگاهی 200لیتری20-الی70+   9.چمبر آزمایشگاهی 55لیتری30-الی70+ 10.چمبر آزمایشگاهی 100لیتری30-الی70+ 11.چمبر آزمایشگاهی 150لیتری30-الی70+ 12.چمبر آزمایشگاهی 200لیتری30-الی70+     13.چمبر آزمایشگاهی 55لیتری40-الی70+ 14.چمبر آزمایشگاهی 100لیتری40-الی70+ 15.چمبر آزمایشگاهی 150لیتری40-الی70+ 16.چمبر آزمایشگاهی 200لیتری40-الی70+         برای مثال، بسیاری از شرکت های تولیدکننده دارو های شیمیایی، برای تست پایداری دارو های تولید شده نیاز به ایجاد یک دمای مطلوب دارند. برای کنترل دما و رطوبت در محدوده از قبل تعیین شده نیاز به یک چمبر آزمایشگاهی می باشد. توجه داشته باشید که برخی از صنعت های دیگر نیز به منظور آگاهی از محصول تولید شده خود نیازمند استفاده از چمبر های آزمایشگاهی هستند. چرا که چنین مراکزی باید از سازمان های مربوطه مجوز های خاصی را برای محصولات خود دریافت کنند.

چمبر دما و رطوبت 

به طور کلی کاربرد چمبر دما رطو تنها به یک صنعت محدود نشده و بخش زیادی از صنایع فعال کشورمان را شامل می شود. برای مثال صنعت هوا و فضای کشور ایران استفاده زیادی را از چمبر های آزمایشگاهی می کنند. علاوه بر این صنعت، صنایع الکترونیکی، خودروسازی، دارو، مخابراتی، نفت و گاز، غذایی و … نیز باید از چمبر های آزمایشگاهی استفاده کنند. لازم به ذکر است که تمامی محصولات مربوط به صنایع ذکر شده باید توسط چمبر آزمایشگاهی تحلیل شوند. از این رو استفاده از این محصول آزمایشگاهی در اکثریت شرکت های صنعتی رواج گسترده ای دارد.
                    چمبر آزمایشگاهی

خصوصیات چمبر آزمایشگاهی 

یکی از اصلی ترین مسائلی که تمامی شرکت های صنعتی باید از آن مطلع باشند، خصوصیات یک چمبر آزمایشگاهی می باشد. یک چمبر دما و رطوبت باکیفیت می تواند دمای شدید را به خوبی در محفظه موردنظر ایجاد کند. برای مثال ایجاد دمای بالای صفر یا زیر صفر توسط چمبر بسیار راحت است. شوک دمایی یا تغییر شدت دما نیز از جمله وظایف اصلی یک چمبر دما و رطوبت شمار می رود که محصول موردنظر شما را از دیدگاه های مختلف ارزیابی می کند. همچنین یک چمبر می تواند شبیه سازی ارتفاع را از طریق تغییر فشار انجام دهد. داشتن رطوبت نسبی و لرزش های الکترودینامیکی و داشتن خلا نیز از جمله ویژگی های اصلی این محصولات شمار می رود. فرسایش در اثر هوا و همچنین باران و تشعشعات الکترومغناطیسی نیز از جمله خصوصیات اصلی یک چمبر دما و رطوبت به شمار می روند.
چمبر منفی 40
بسیاری از مراکز در حین تقسیم بندی چمبر ها آن ها را با نام های چمبر دما منفی یا چمبر منفی 40 تقسیم بندی می کنند. در واقع این نوع از تقسیم بندی ها مربوط به دمای ایجاد شده از سوی چمبر بوده و نشان دهنده این است که یک چمبر تا چه میزان می تواند به ایجاد یک دما بپردازد. اما به طور کلی روش های دیگری برای تقسیم بندی چمبر ها وجود داشته که اکثریت فروشندگان نیز از این طریق به تقسیم بندی چمبر آزمایشگاهی می پردازند. محفظه های تست را می توان به دسته های مختلفی تقسیم نمود که از طریق آن ها می توان به تقسیم بندی چمبر ها پرداخت. معمولا یک چمبر آزمایشگاهی در ابعاد مختلفی تولید می شود تا هر صنعتی بتواند متناسب با نیاز خود به خرید آن بپردازد. چمبر های رومیزی و کوچک جزو چمبر هایی هستند که استفاده از آن ها در صنعت های مختلف رواج زیادی دارد. دسته بعدی را چمبر هایی با محفظه متوسط تشکیل می دهند که در این دسته نیز محصولاتی با ابعاد متوسط قرار می گیرند. دسته دیگری نیز وجود دارد که به محفظه های آن ها بزرگ گفته می شود. در واقع در این دسته محصولاتی که از ابعاد بزرگتری برخوردار هستند قرار می گیرند. اما پایانی، walk in نام دارد که به معنای این مسئله بوده که به میزانی بزرگ هستند که می توان در آن ها قدم زد. بنابراین معمولا محصولاتی در درون این چمبر قرار می گیرد که از ابعاد فوق العاده بزرگی برخوردار هستند نظیر هواپیما و خودرو ها که ابعاد بزرگی را دارند.

فروش چمبر آزمایشگاهی 

موارد زیادی وجود دارند که می توانند در سطح کیفی چمبر خریداری شده از سوی شما موثر باشند. از این رو پیشنهاد می کنیم تا آشنایی لازم را با برخی از این موارد داشته باشید. ریت یا سرعت تغییر دما یکی از مواردی است که باید حتما به آن توجه شود. برخی از چمبر ها نمی توانند تغییر سرعت دما را بر طبق استاندارد ها انجام دهند. شیشه رویت قرار گرفته بر روی محفظه و وجود چرخ برای جا به جایی چمبر ها نیز از جمله مواردی بوده که شما باید در خرید هر گونه چمبر آزمایشگاهی توجه داشته باشید.

تولید کننده چمبر

شرکت ویژن آزما البرز تولید کننده چمبر و تولید کننده  دستگاه های آزمایشگاهی ، دستگاه چمبر آزمایشگاهی (انکوباتور ایجاد رطوبت) را با بازه دمایی مثبت 70 تا منفی 40 با رطوبت 98 % تولید کرده است این دستگاه کاملا ساخت ایران بوده و با افتخار تولید کننده این دستگاه شرکت ویژن آزما البرز میباشد . نمونه های خارجی تولید شده دستگاه چمبر را از طریق لینکEnvironmental chamber – Wikipedia مشاهده فرمایید شرکت ویژن آزما البرز تولیدکننده تجهیزات آزمایشگاهی ودستگاه های آزمایشگاهی  می باشد تمامی دستگاه ها دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات می باشد.
مقالات مرتبط
۴ نظر
https://romantik69.co.il/

قیمتش چنده ؟

مدیر سایت

سلام به ایمل شما ارسال شد

نیلوفر

قیمت چقدره؟؟

مدیر سایت

با سلام عرض ادب بله برای شما ایمیل شد

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *